Fler kurser hösten 2016

Våra kurser för hösten är fullbokade. Det är endast reservlistan du kan hoppas på nu, men det finns ytterligare ett par alternativ som vi kan rekommendera. Det är inte kurser i Skapande Broderis regi men ändå föreningen närstående. Observera att medlemsrabatten inte gäller för dessa kurser.

Förra terminen höll vi två kurser i Yllebroderi med Carina Olsson. Vi fick så många anmälningar att kursen dubblerades. Nu håller Carina en 2-dagarskurs den 12 och 26 november. Du kan anmäla dig via länken nedan.
Folkligt Broderi/Yllebroderi Kursanmälan ->

Asta Levinson-Persson var föreningens kursadministratör från Föreningens start till årsmötet 2016. Hon höll nyligen en uppskattad kurs på temat Brodera med mera. Den 14 november håller hon kurs igen. Denna gång i Vällingby och ämnet är Tyllbroderi.
Tyllbroderi Kursanmälan ->

Dela denna post:
Facebooktwittermail

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *